עדויות הורים וחוות דעת בגמר הטיפול. עדות הורים – סיון (2019)

ואחרי שלושה או ארבעה חודשים התחלתי גם לקבל, מכיוון של אימא שלי וגם מכיוון של הגננת שהייתה מאוד ערנית כל מיני הערות מכוונות. שמשהו לא תקין אז יחד עם ההערות האלה, ויחד עם ד"ר גוגל מהר מאוד הבנתי שמדובר, באיזושהי בעיה התפתחותית ומהר מאוד זה הלך לכיוון של הספקטרום האוטיסטי.

 1. הוא היה בסלון, ליד השולחן בפינת האוכל והבקבוק מים שלו היה באמצע השולחן במקום שהוא לא יכל להגיע אליו לבד עכשיו, באופן טבעי ראיתי שהוא רוצה …את הבקבוק מים באופן טבעי באתי לקום להביא לו את המים ואז אמרתי רגע, סיוון תעצרי. בואי נראה מה קורה פה ואז הבנתי שיכול להיות פה שלושה דברים או שהוא יטפס ויגיע למים כי הוא עצמאי והוא ממזר ומה שהוא רוצה הוא משיג. או שהוא יוותר או שהוא יבכה? אבל מה לא יקרה לא יהיה את המבט הזה… של "אה אימא, אה ,אני רוצה את זה אני מחפש את זה מישהו קולט שאני צריך עזרה" או יקרא לי, יסתכל עליי ויעשה את התנועה המאוד בנאלית הזאת… של "אה, אה", אז נפל לי האסימון שזה לא רק שזה איננו, זה גם אף פעם לא היה.

הגענו לטלי אנגור שנתנה לנו סדרה של בדיקות.

והגענו לטלי וטלי באמת נתנה לנו סדרה של בדיקות, מאוד מאוד מקיפות שאני הייתי  מודעת אליהן .לפני זה, נתקלתי בזה ברשת ואפילו חלק מהבדיקות עשיתי בתחילת הדרך. אבל לא היה מי שיקרא אותם ששם בעצם היא הנחתה אותי.

איך להתחיל את הפרוטוקול כמובן שכל הזמן גם עשינו איזושהי רשימה של תסמינים מה קורה עם הילד עכשיו והרבה התמקדנו בתסמינים אוטיסטים והתנהגויות סטריאוטיפיות. למשל שחוזרות על עצמן …כלומר הרגשת שהילד מצליח מצליח להפיק את המחשבה ביותר צלילות כלומר מצליח לחשוב. מעבר לצעד, צעד וחצי את רואה את הגלגלים… של המוח קצת עובדים יותר. הרבה יותר בזה וכמובן שבמקביל היה את כל העניין של התסמינים האוטיסטים שאני יכולה להגיד שמכל הרשימה שהייתה שהיו  לנו, אם אני לא טועה – איזה שמונה או תשעה תסמינים. אפס! אחרי תקופה של 4 חודשים – כלום, כלום .כל מה שסימנו הכל נעלם.

עדכון – ביום 01.09.2020 עלה בנה של סיון עלה לכיתה א' רגילה בסיוע סייעת.

 מתוך קבוצת הפייסבוק "אוטיזם בשיטת C.A.T" – טלי אנגור עדות הורים מרגשת.

הסיפור שלי מתחיל בגיל שנה וקצת, ילד רגיל, מדבר מספר מילים, שמח, משחק, מאושר, "פתאום" ועד גיל 2.2 החלה נסיגה. הפסיק לדבר, הפך אדיש, מתעניין רק בטלוויזיה, לא אכפת לו אם הלכתי או באתי – בקיצור איבדתי את הבן שלי. כמו מכונה התחלתי תהליך מהיר, אבחון פרטי, תוצאות, תחילת עבודה עם התפתחות הילד במכבי, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת (גם פרטי וגם חיזוק דרך הקופה).

כולם מאוד רוצים לעזור, אבל כולם מאוד מוגבלים. לא שלא האמנתי, בהתחלה כל מילה שיצאה מהפה של כל אחד שעבד בתחום נראתה לי כדברי קודש, עם הזמן הבנתי שהם יודעים הרבה פחות ממה שחשבתי, או בעיקר ועל אף כוונות טובות. לא יודעים. לטלי הגעתי דרך המלצה מחברה.

האמת שלא האמנתי, לא הייתה סיבה להאמין. הלכתי אליה בלי ציפיות. מקסימום שילמתי עוד כמה אלפי שקלים, גם ככה שילמתי עד היום כל כך הרבה לכל כך הרבה אנשים שהתבררו כקש שבור. אז זהו – טלי התבררה כסלע איתן, עטפה אותי בביטחון, מהפגישה הראשונה הבנתי שהיא מבינה טוב מאוד על מה היא מדברת, שברה כל טיפת ציניות שהייתה בי (ובחיים פיתחתי הרבה), הלכנו לבדיקות דם (לא הסכימה להתחיל טיפול לפני כן), קיבלנו את התוצאות, וחמישה ימים לאחר מכן כבר ההייתי שוב אצל טלי. התחלנו טיפול – כאן התחיל הבלתי יאומן. תוך כמה ימים הבחנתי בשיפור, נראה לי שזה לא היה קשור לטיפול, אבל עוד יום ועוד יום והשיפור הולך וגדל, קשר העין השתפר פלאים, הוורבליות עלתה, התחיל לאכול אוכל שמעולם לא היה מוכן לאכול גם אם הייתי עומדת על הראש.

תוך ארבעה חודשים הילד שלי המדהים חזר ומאז רק שיפור. השנה הוא עלה לכיתה א' – לא תאמינו שהוא אובחן על הספקטרום.

טלי אנגור - חוות דעת אם לילד בן 6 - הפחתת תסמיני אוטיזם טלי אנגור –טלי אנגור חוות דעת – תגובות לפוסט:

 • גם אנחנו עם תאומים בני שנתיים מטופלים אצל טלי אנגור
 • רק חודש אחד ורואים שהילדים "חזרו לחיים"
 • מנסים לתקשר איתנו בצורות שונות, קשר עין נהדר, שמחת חיים בבית! …ראי עוד
 • איך מגיעים אליה ובמה היא עוזרת? אפשר יותר פרטים עליה בפרטי
 • Vali Ris אלונה, תודה שאת משתפת. כל כך חשוב לשמוע סיפורי הצלחה ולדעת שיש תקוה ואפשר לשפר ולשנות בצורה כל כך משמעותית!
 • אשמח לעוד פרטים עלייה
 • תמר פסח תודה רבה על השיתוף!
 • וגם טלי המלאכית
 • Vali Ris אלה, שלחתי לך הודעה פרטית. (היות שאנחנו לא "חברות", זה עשוי להופיע במקום שונה מהרגיל…) ( :
 • פעילה עכשיו
 • הי שלום
 • איך אפשר ליצור איתה קשר עם טלי ??
 • מה סוג הטיפול?
 • Vali Ris את יכולה לקרוא בקישור שצורף למעלה.

מידע נוסף: